Jedynie słusznie. Z drugiej strony, ciekaw jestem, kiedy polski postmodernizm i "szalono-90-latyzm" staną się dla kogoś zabytkami wartymi ochrony? ;)))
ale tralkizm nie stanowi nurtu oficjalnego. tzn. nie ma reprezentanta wsród reprezentacyjnych budowli użyteczności publicznej ;-) przejawia się głównie w prowincjonalnej architekturze sektora prywatnego (patrz: wpis na blogu Marcina o centrum konferencyjno-kopulacyjnym w Ossie)
1. Blog został stworzony w celu miłego spędzenia wolnego czasu - postarajmy się, by ten czas był rzeczywiście przyjemny.
2. Blog jest otwarty dla wszystkich chętnych, którzy chcą go współtworzyć. Proszę pisać na: fenomenwarszawy (małpa) gmail (kropka) com. Szczególnie mile widziane są osoby, które juz dały się poznać w internecie jako miłośnicy Warszawy i warszawskich zagadek.
2. Zagadki mogą być fotograficzne typu "gdzie to jest", ale też np. "skąd to zostało zrobione", "co tu się nie zgadza" itp itd, jak również mogą tez być niefotograficzne. Wszystko zależy od Waszej fantazji. Odpowiedni poziom trudności zagadek wyjdzie "w praniu".
3. Nie ma zasady "kto odgadł poprzednią, ten daje następną". Następną może dać kazdy, kto akurat ma dobry pomysł.
4. Nie ma zasady "dajemy następną dopiero, gdy poprzednia jest odgadnięta", jednak w granicach rozsądku. Nie musimy wrzucać 20 nowych zagadek, gdy 20 poprzednich nie jest jeszcze odgadniętych.
5. Wrzucając zagadkę nadajemy jej kolejny numer poprzedzony literą "X" (aby w spisie zagadek łatwiej było znaleźć te jeszcze nieodgadnięte). Odpowiedzi (lub domysły) wpisujemy w komentarzach do posta z zagadką.
6. Wszelkie podpowiedzi (fotopodpowiedzi) autor zagadki umieszcza w poście z zagadką poprzez jego edycję.
7. Po odgadnięciu zagadki, autor edytuje post zagadkowy kasując literę "X" z tytułu i wpisując na jego końcu "Odgadnięte przez ...", jednak bez wpisywania prawidłowej odpowiedzi - ona i tak jest we wpisach.
8. Proszę nie wrzucać zagadek zbyt "detalicznych", elementów powtarzalnych, ani miejsc, do których by się dostać, trzeba przejść przez jakies domofony, ochroniarzy itp. Zagadki generalnie powinny dotyczyć Warszawy, natomiast jeśli ktoś bardzo chce wrzucić zagadkę z najbliższych okolic Warszawy, to proszę bardzo, jednak jest proszony o zaznaczenie tego, że jest to zagadka podwarszawska. Proszony jest też o to, by zagadka ta była ciut łatwiejsza, bo tereny podwarszawskie znamy mniej.
9. Jak coś jeszcze mi przyjdzie do głowy, to dopiszę.
odpowiedź tu:
OdpowiedzUsuńhttp://www.youtube.com/watch?v=diR84DcI3W8
około 7'04 ("nie przynoś...")
Hm, nie zadałem pytania. To może inaczej: nie obchodzi mnie JAKIE to jest, tylko CO to jest. A znane jest. Chyba.
OdpowiedzUsuńwiem... że to widziałem, ale nie wiem gdzie.
OdpowiedzUsuńMokotów? jakiś Kurtis Plaża?
o Jezu! twarz Szatana w oknie z lewej!
OdpowiedzUsuńCzy to, co się odbija (i nie jest twarzą szatana) to nie jest przypadkiem budynek na rogu Al. Świerczdarności i Okopowej?
OdpowiedzUsuńEr - Mokotów. Ale żadna plaza.
OdpowiedzUsuńOdwołuje Okopową. Nowa część Polskiego Radia przy Modzelewskiego róg Malczewskiego.
OdpowiedzUsuńHrabio, bingo!
OdpowiedzUsuńTP SA (nie mylić z TPSA), dawniej PRiTV?
OdpowiedzUsuńcoś... gdzieś tamój.
Tzn. nowa, jak nowa - połowa szalonych lat 90-tych.
OdpowiedzUsuńufff... wiedziałem, że jakieś media (państwowe). widok dobrze znany, ale (słusznie) wyparty do podświadomości.
OdpowiedzUsuńJedynie słusznie. Z drugiej strony, ciekaw jestem, kiedy polski postmodernizm i "szalono-90-latyzm" staną się dla kogoś zabytkami wartymi ochrony? ;)))
OdpowiedzUsuńZnaczy, że pojawi się jeszcze gorszy szajs??? JAKI? Namioty z cekinami???
OdpowiedzUsuńtralkizm
OdpowiedzUsuńale tralkizm nie stanowi nurtu oficjalnego.
OdpowiedzUsuńtzn. nie ma reprezentanta wsród reprezentacyjnych budowli użyteczności publicznej ;-)
przejawia się głównie w prowincjonalnej architekturze sektora prywatnego (patrz: wpis na blogu Marcina o centrum konferencyjno-kopulacyjnym w Ossie)
może też być "trumnomodernizm" (przedstawiciel - Kuryłowicz) lub "postszalono-90-latyzm" (przedstawiciel - Bielecki)
OdpowiedzUsuńoj, tak...
OdpowiedzUsuńi jeszcze post-socmodernizm Fijałkowskiego
(losowo wybrany przykład: www.bpbo.com.pl/pl/projekt/project-47)
to znaczy, na przykład Fijałkowskiego, bo ten nurt jest dość mocno obecny ;-)
OdpowiedzUsuń