poniedziałek, 22 sierpnia 2011

2046. - Krzysztof Cugowski stwierdza, że muzyka "Budki suflera" jest obciachowa i z pozostałymi członkami grupy (bez Lipki) zakłada "Budkęę sufleraa"

Gdzie to jest?

Jakie lata zasłoniłem? Zna ktoś tłumaczenie tego napisu na język polski?
H_Piotr.

Dla MichalaJ zaśpiewa enigmatyczny Niemen.

8 komentarzy:

  1. Kojarzę coś w ten deseń, z królem Stasiem chyba nawet, z przedsionka Bazylianów na Miodowej, ale nie jestem przekonany że to to...

    OdpowiedzUsuń
  2. Św. Trójcy (luterański). Bodajże 1778/1781/1788.

    OdpowiedzUsuń
  3. Gdyby ktoś się pytał: to są daty wmurowania kamienia węgielnego, oddania kościoła do użytku i wmurowania tablicy. A tłumaczenie też bym chętnie przeczytał...

    OdpowiedzUsuń
  4. Przepuść przez google translate.

    Trochę śmieszne rzeczy wychodzą, ale ogólny sens można wyłapać ;)

    Żeby tylko kto znaki interpunkcyjne i spacje powstawiał, to reszta jest z górki :D

    OdpowiedzUsuń
  5. Przyszło mi do głowy, że sięgnięcie do źródła da lepszy efekt, ale, niestety, dają tłumaczenie tylko tablicy zamontowanej za ołtarzem:

    „Za panowania Stanisława Augusta ojca Ojczyzny, kiedy Rzeczpospolita uspokojona, a swobodne wykonywanie obrzędów religijnych na nowo prawem publicznym zabezpieczone zostało, położono dnia 4 V 1778 r. pierwszy kamień pod budujący się kościół poświęcony w stolicy ku odbywaniu publicznych nabożeństw wyznania augsburskiego”

    O tej drugiej wspominają tylko, że:

    "W urodziny króla Stanisława Augusta 17 I 1788 r. nad głównym wejściem do kościoła umieszczono kamienną tablicę pamiątkową z datami położenia kamienia węgielnego i poświęcenia kościoła."

    Ale, może, te treści się trochę pokrywają?

    OdpowiedzUsuń
  6. Czyli tablicy za 5 miesięcy stukną 224 lata.

    OdpowiedzUsuń