Wiem, gdzie, w grudniu 1974 roku powiesili tablice ze 150-tysięcznym w Warszawie, a jednocześnie milionowym mieszkaniem spółdzielczym wybudowanym w Polsce, ale tego 100-tysięcznego nie znam.
Swoją drogą 5 tysięcy mieszkań rocznie to dużo czy mało?
Zdaje się, że skoro reglamentowali meldunki i ograniczali napływ z zewnątrz do Warszawy w tym czasie, to mało ... :/
No to, żeby nie było bezproduktywnie, to tak wykończona ściana kojarzy mi się z Żoliborzem jakoś, a że to 63 rok, to musiałaby być coś na Bielanach.
Inna sprawa, że wyczytałem, że w tym okresie ZOR budował Osiedle im. M. Kopernika na Kępie Gocławskiej (ono się teraz jakoś inaczej nazywa) ale te tereny słabo znam.
1. Blog został stworzony w celu miłego spędzenia wolnego czasu - postarajmy się, by ten czas był rzeczywiście przyjemny.
2. Blog jest otwarty dla wszystkich chętnych, którzy chcą go współtworzyć. Proszę pisać na: fenomenwarszawy (małpa) gmail (kropka) com. Szczególnie mile widziane są osoby, które juz dały się poznać w internecie jako miłośnicy Warszawy i warszawskich zagadek.
2. Zagadki mogą być fotograficzne typu "gdzie to jest", ale też np. "skąd to zostało zrobione", "co tu się nie zgadza" itp itd, jak również mogą tez być niefotograficzne. Wszystko zależy od Waszej fantazji. Odpowiedni poziom trudności zagadek wyjdzie "w praniu".
3. Nie ma zasady "kto odgadł poprzednią, ten daje następną". Następną może dać kazdy, kto akurat ma dobry pomysł.
4. Nie ma zasady "dajemy następną dopiero, gdy poprzednia jest odgadnięta", jednak w granicach rozsądku. Nie musimy wrzucać 20 nowych zagadek, gdy 20 poprzednich nie jest jeszcze odgadniętych.
5. Wrzucając zagadkę nadajemy jej kolejny numer poprzedzony literą "X" (aby w spisie zagadek łatwiej było znaleźć te jeszcze nieodgadnięte). Odpowiedzi (lub domysły) wpisujemy w komentarzach do posta z zagadką.
6. Wszelkie podpowiedzi (fotopodpowiedzi) autor zagadki umieszcza w poście z zagadką poprzez jego edycję.
7. Po odgadnięciu zagadki, autor edytuje post zagadkowy kasując literę "X" z tytułu i wpisując na jego końcu "Odgadnięte przez ...", jednak bez wpisywania prawidłowej odpowiedzi - ona i tak jest we wpisach.
8. Proszę nie wrzucać zagadek zbyt "detalicznych", elementów powtarzalnych, ani miejsc, do których by się dostać, trzeba przejść przez jakies domofony, ochroniarzy itp. Zagadki generalnie powinny dotyczyć Warszawy, natomiast jeśli ktoś bardzo chce wrzucić zagadkę z najbliższych okolic Warszawy, to proszę bardzo, jednak jest proszony o zaznaczenie tego, że jest to zagadka podwarszawska. Proszony jest też o to, by zagadka ta była ciut łatwiejsza, bo tereny podwarszawskie znamy mniej.
9. Jak coś jeszcze mi przyjdzie do głowy, to dopiszę.
Stutysięczne było w 1963 roku?
OdpowiedzUsuńWiem, gdzie, w grudniu 1974 roku powiesili tablice ze 150-tysięcznym w Warszawie, a jednocześnie milionowym mieszkaniem spółdzielczym wybudowanym w Polsce, ale tego 100-tysięcznego nie znam.
Swoją drogą 5 tysięcy mieszkań rocznie to dużo czy mało?
Zdaje się, że skoro reglamentowali meldunki i ograniczali napływ z zewnątrz do Warszawy w tym czasie, to mało ... :/
:D
Też wiem, gdzie jest tamta, tu:
OdpowiedzUsuńhttp://warszawskiezagadki.blogspot.com/2011/07/x-1990-pobito-w-polsce-dwa-rekordy.html
:)))
Jeszcze trochę i na zagadki trzeba będzie czekać, aż wybudują coś nowego, albo coś podłącza pod Warszawę :D:D:D
OdpowiedzUsuńOj, w Warszawie jest jeszcze wiele miejsc, których nie było na zagadkach, lub były bardzo dawno.
OdpowiedzUsuńNo to, żeby nie było bezproduktywnie, to tak wykończona ściana kojarzy mi się z Żoliborzem jakoś, a że to 63 rok, to musiałaby być coś na Bielanach.
OdpowiedzUsuńInna sprawa, że wyczytałem, że w tym okresie ZOR budował Osiedle im. M. Kopernika na Kępie Gocławskiej (ono się teraz jakoś inaczej nazywa) ale te tereny słabo znam.
Chyba nie odgadnę, ale może pomogę komu ;)
No, tym razem nie odgadłeś :)
OdpowiedzUsuńA budynek (albo sąsiedni identyczny) występował w znanym polskim filmie.
Na 30 plenum spółdzielni ZENUM uchwalono nową świecką tradycję dzień bez petenta i wręczono klucze do 100 000 pustostanu na Bagnie.
OdpowiedzUsuńDobry film Anonimie! Nie ten adres (choć blisko).
OdpowiedzUsuńpoprawiam to z drugiej strony... od Królewskiej pewnie 43
OdpowiedzUsuńZaliczam, bo choć to Królewska 39, to budynki są (poza kolorem panierki) identyczne.
OdpowiedzUsuńA z tym budynkiem najbardziej kojarzy mi się:
OdpowiedzUsuń"Śpię, bo mi się chce spać, logiczne?"