środa, 12 stycznia 2011

1497. - Joanna stwierdziła, że Filip nie jest taki piękny, za to Filip potwierdził, że Joanna jest szalona.

Bezzdjęciowa:
1. Gdzie na sieci warszawskich tramwajów jest (jedyny obecnie) łącznik międzytorowy ("weksel")? Na terenie zajezdni się nie liczą.
2. Gdzie na sieci warszawskich tramwajów jest (jedyna obecnie) pętla bez żadnych torów odstawczych ani nawet żadnego rozjazdu, by tramwaj, który przyjechał później mógł wyjechać wcześniej niż drugi? No po prostu taka "łezka".
3. Gdzie na sieci warszawskich tramwajów są przystanki przelotowe, na których tramwaj może wyprzedzić inny tramwaj (w obu kierunkach)? Są dwa takie.
4. Gdzie na sieci warszawskich tramwajów znajdują się skrzyżowania z pełnymi rozplotami we wszystkich czterech kierunkach? Są trzy takie.

H_Piotr.

MichalJ odpowiedział i nawet dopowiedział coś od siebie, więc teraz może spokojnie sobie powspominać.

4 komentarze:

 1. 1. Hm. Masz na myśli te łączniki na jeden tor na Stołecznej czy to cudo na Kawęczyńskiej po wyjeździe z zajezdni czy jeszcze coś innego?
  2. Hm. Dw. Wschodni, Boernerowo, Woronicza (podwójna, ale niezależna), Kielecka? Czy ja źle rozumiem pytanie? Taka na końcu toru bez rozjazdów to Boernerowo.
  3. Dw. Wschodni w jedną stronę, Zieleniecka w obie...
  4. Takie że zewsząd dowsząd? Woronicza, Femina, Kercelak, Nowowiejska jak skończą remont.

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Mam na myśli Kawęczyńską.
  2. Dworzec Wschodni też? To nie wiedziałem. Chodziło mi o Rakowiecką.
  3. Tak, z tym że Dw. Wschodni chyba też w obie strony.
  4. Tak zawsząd dowsząd. Woronicza nie liczę, jako że na zachód to tylko wjazd do zajezdni. A pozostałe - oczywiście! Oczywiście Nowoiejska róg Alej Niepodległości (nie Alei :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A właśnie jak ostatnio jechałam Niepodległości to wydawało mi się że tory do skrętu Z Nowowiejskiej w niepodległości w lewo są niekompletne i nie da się tak skręcić...

  OdpowiedzUsuń
 4. To było tylko tymczasowo podczas remontu. Normalnie da się we wszystkie cztery świata strony.

  OdpowiedzUsuń