Rozmawialiśmy o tym z H_P. przy innej zagadce. Ewidencja jest na spiszabytkow.um.warszawa.pl Brednie tam są straszne, ale jednak się przydaje. Natomiast oficjalny rejestr prawdziwych zabytków z całego kraju jest na zabytek.pl i tam jest więcej prawdy, ale mniej szczegółów.
Hmm, Maliński, owszem, ale ten Zug mi tu nie pasuje. on mógł zaprojektować pałac w głębi dziedzińca, ale to, co teraz stoi przy ulicy, to na pewno nie on, a...
Nie żebym zaprzeczał, że ewidencja zawiera liczne kurioza, ale dla NŚ 67 jest akurat zupełnie w porządku, może poza funkcją pierwotną. Zagadką to jest, dlaczego nie ma w ewidencji Domu Dochodowego pod adresem NŚ 69.
1. Blog został stworzony w celu miłego spędzenia wolnego czasu - postarajmy się, by ten czas był rzeczywiście przyjemny.
2. Blog jest otwarty dla wszystkich chętnych, którzy chcą go współtworzyć. Proszę pisać na: fenomenwarszawy (małpa) gmail (kropka) com. Szczególnie mile widziane są osoby, które juz dały się poznać w internecie jako miłośnicy Warszawy i warszawskich zagadek.
2. Zagadki mogą być fotograficzne typu "gdzie to jest", ale też np. "skąd to zostało zrobione", "co tu się nie zgadza" itp itd, jak również mogą tez być niefotograficzne. Wszystko zależy od Waszej fantazji. Odpowiedni poziom trudności zagadek wyjdzie "w praniu".
3. Nie ma zasady "kto odgadł poprzednią, ten daje następną". Następną może dać kazdy, kto akurat ma dobry pomysł.
4. Nie ma zasady "dajemy następną dopiero, gdy poprzednia jest odgadnięta", jednak w granicach rozsądku. Nie musimy wrzucać 20 nowych zagadek, gdy 20 poprzednich nie jest jeszcze odgadniętych.
5. Wrzucając zagadkę nadajemy jej kolejny numer poprzedzony literą "X" (aby w spisie zagadek łatwiej było znaleźć te jeszcze nieodgadnięte). Odpowiedzi (lub domysły) wpisujemy w komentarzach do posta z zagadką.
6. Wszelkie podpowiedzi (fotopodpowiedzi) autor zagadki umieszcza w poście z zagadką poprzez jego edycję.
7. Po odgadnięciu zagadki, autor edytuje post zagadkowy kasując literę "X" z tytułu i wpisując na jego końcu "Odgadnięte przez ...", jednak bez wpisywania prawidłowej odpowiedzi - ona i tak jest we wpisach.
8. Proszę nie wrzucać zagadek zbyt "detalicznych", elementów powtarzalnych, ani miejsc, do których by się dostać, trzeba przejść przez jakies domofony, ochroniarzy itp. Zagadki generalnie powinny dotyczyć Warszawy, natomiast jeśli ktoś bardzo chce wrzucić zagadkę z najbliższych okolic Warszawy, to proszę bardzo, jednak jest proszony o zaznaczenie tego, że jest to zagadka podwarszawska. Proszony jest też o to, by zagadka ta była ciut łatwiejsza, bo tereny podwarszawskie znamy mniej.
9. Jak coś jeszcze mi przyjdzie do głowy, to dopiszę.
Nowy Świat 69, Pałac Zamoyskich, Szymon Bogumił Zug, na otwarciu zapewne śpiewała Beata Kozidrak.
OdpowiedzUsuńAha, a tympanon to Malińskiego zapewne.
OdpowiedzUsuńSkąd się wie, ze Zug? Mam na myśli, że to było 100 razy przebudowane, Zuga jest w tym najwięcej?
OdpowiedzUsuńPrzy okazji - zapis w nieszczęsnej ewidencji zabytków na temat tego obiektu (pod adresem Nowy Świat 67) jest tak kuriozalny, że aż warto zobaczyć.
Tak przeczytałem gdzieś, przecież mnie na placu budowy też nie było. A fakt, nie Zug najpierw a Hiż chyba a potem Zug robił remiks.
OdpowiedzUsuńA, z ciekawości, gdzie można zobaczyć ów zapis w ewidencji zabytków? Sieciowo czy jedynie mając urzędniczy dostęp do tajnych dokumentów? Serio pytam.
OdpowiedzUsuńRozmawialiśmy o tym z H_P. przy innej zagadce. Ewidencja jest na spiszabytkow.um.warszawa.pl Brednie tam są straszne, ale jednak się przydaje.
OdpowiedzUsuńNatomiast oficjalny rejestr prawdziwych zabytków z całego kraju jest na zabytek.pl i tam jest więcej prawdy, ale mniej szczegółów.
A dzięki wielkie. Zajrzę w wolnej chwili.
OdpowiedzUsuńHmm, Maliński, owszem, ale ten Zug mi tu nie pasuje. on mógł zaprojektować pałac w głębi dziedzińca, ale to, co teraz stoi przy ulicy, to na pewno nie on, a...
OdpowiedzUsuńPałac Zuga to wojny nie przetrzymał, a Dom Interesów Zamoyskiego jest Henryka Marconiego.
OdpowiedzUsuńOdbudowany bez balkonów.
O!
OdpowiedzUsuńNie żebym zaprzeczał, że ewidencja zawiera liczne kurioza, ale dla NŚ 67 jest akurat zupełnie w porządku, może poza funkcją pierwotną. Zagadką to jest, dlaczego nie ma w ewidencji Domu Dochodowego pod adresem NŚ 69.
OdpowiedzUsuń