niedziela, 30 stycznia 2011

1549

Dostałem to zdjęcie z prośba o pomoc przy identyfikacji miejsca. Niestety, nie jestem w stanie niczego sensownego wymyślić -moje skojarzenia dryfują w okolicach różnych alej, ale za mało tu punktów dla mnie charakterystycznych. Być może jednak komuś z Was zaświta opcja?

Fotografię wykonano prawdopodobnie w pierwszej połowie lat 30. Tak przynajmniej szacuje właściciel zdjęcia na podstawie przypuszczalnego wieku swojego dziadka, którego m.in. to zdjęcie przestawia.

Po lewej na górze widoczny jest napis "Apteka" (na neonie i na szybie) a w tle napis chyba "Kąpiele". W razie czego dysponuję mailowo plikiem o większej rozdzielczości.

Ktoś ma jakiś pomysł?

MichalJ miał pomysł, dzięki wielkie. Dla niego - podróż wehikułem czasu z Niemiec rodem.

4 komentarze:

  1. Krakowskie Przedmieście 22, 20 i 16/18 (łaźnia Pod Messalką)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wykusz 'Messalki' jest bardzo charakterystyczny, a jeszcze z podpowiedzią, że kąpiele... Warto porównać z dzisiejszym wyglądem tego domu.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wiesz, w ogóle o KP nie pomyślałem i jakoś nie przemówił ten wykusz do mnie, mimo że mam gdzieś przedwojenne foto (en face, nie z profilu a dla mnie to już jest problem przy identyfikacji). A Messalka wiadomo, teraz inna, nie ona jedna zresztą.

    OdpowiedzUsuń