bo nie można spadać inaczej niż w dół. co prawda, co innego twierdzi Różewicz, cytowany przez postać, którą gra Siemion w "Salcie" Konwickiego. ale to dotyczyło ludzi, a nie gołębi. i spadanie w górę też raczej nie wchodziło tam w grę. ale... zostawmy te dygresje i napijmy się.
Mea bardzo wielka culpa, to tak jak "cofać się do tyłu". Co do napicia się, nie mam oporów, niemniej nikt mi nie wyjaśnił, dlaczego ten cholerny drób, eeee, gołąbek znaczy, spada?
1. Blog został stworzony w celu miłego spędzenia wolnego czasu - postarajmy się, by ten czas był rzeczywiście przyjemny.
2. Blog jest otwarty dla wszystkich chętnych, którzy chcą go współtworzyć. Proszę pisać na: fenomenwarszawy (małpa) gmail (kropka) com. Szczególnie mile widziane są osoby, które juz dały się poznać w internecie jako miłośnicy Warszawy i warszawskich zagadek.
2. Zagadki mogą być fotograficzne typu "gdzie to jest", ale też np. "skąd to zostało zrobione", "co tu się nie zgadza" itp itd, jak również mogą tez być niefotograficzne. Wszystko zależy od Waszej fantazji. Odpowiedni poziom trudności zagadek wyjdzie "w praniu".
3. Nie ma zasady "kto odgadł poprzednią, ten daje następną". Następną może dać kazdy, kto akurat ma dobry pomysł.
4. Nie ma zasady "dajemy następną dopiero, gdy poprzednia jest odgadnięta", jednak w granicach rozsądku. Nie musimy wrzucać 20 nowych zagadek, gdy 20 poprzednich nie jest jeszcze odgadniętych.
5. Wrzucając zagadkę nadajemy jej kolejny numer poprzedzony literą "X" (aby w spisie zagadek łatwiej było znaleźć te jeszcze nieodgadnięte). Odpowiedzi (lub domysły) wpisujemy w komentarzach do posta z zagadką.
6. Wszelkie podpowiedzi (fotopodpowiedzi) autor zagadki umieszcza w poście z zagadką poprzez jego edycję.
7. Po odgadnięciu zagadki, autor edytuje post zagadkowy kasując literę "X" z tytułu i wpisując na jego końcu "Odgadnięte przez ...", jednak bez wpisywania prawidłowej odpowiedzi - ona i tak jest we wpisach.
8. Proszę nie wrzucać zagadek zbyt "detalicznych", elementów powtarzalnych, ani miejsc, do których by się dostać, trzeba przejść przez jakies domofony, ochroniarzy itp. Zagadki generalnie powinny dotyczyć Warszawy, natomiast jeśli ktoś bardzo chce wrzucić zagadkę z najbliższych okolic Warszawy, to proszę bardzo, jednak jest proszony o zaznaczenie tego, że jest to zagadka podwarszawska. Proszony jest też o to, by zagadka ta była ciut łatwiejsza, bo tereny podwarszawskie znamy mniej.
9. Jak coś jeszcze mi przyjdzie do głowy, to dopiszę.
gdzies go widziałem. Na prawym brzegu raczej nie...
OdpowiedzUsuńmusi, że coś w związku z Duchem Świętym :-)
OdpowiedzUsuńale kościół Zesłania Ducha Św. na Broniewskiego - z tego co widzę w necie - raczej nie...
@Rubeus - zdecydowanie na lewym brzegu.
OdpowiedzUsuń@Er - nie, to nie Broniewskiego.
Chyba będzie...
OdpowiedzUsuńKościół na rogu Stryjeńskich i Belgradzkiej.
Piotrze - żadne chyba.
OdpowiedzUsuńKościół p.w. ofiarowania Pańskiego ul. Stryjeńskich 21,
Poznaje po szlaczku na dole i kawałku dzwonnicy w tle.
Ano tak. Ale dlaczego ten gołąbek spada w dół?
OdpowiedzUsuńbo nie można spadać inaczej niż w dół.
OdpowiedzUsuńco prawda, co innego twierdzi Różewicz, cytowany przez postać, którą gra Siemion w "Salcie" Konwickiego. ale to dotyczyło ludzi, a nie gołębi. i spadanie w górę też raczej nie wchodziło tam w grę.
ale... zostawmy te dygresje i napijmy się.
Mea bardzo wielka culpa, to tak jak "cofać się do tyłu". Co do napicia się, nie mam oporów, niemniej nikt mi nie wyjaśnił, dlaczego ten cholerny drób, eeee, gołąbek znaczy, spada?
OdpowiedzUsuńbo "Duch wieje kędy chce".
OdpowiedzUsuńTen komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuń