Hmm, no nie wiem, co odpowiedzieć, bo: - co to znaczy "współczesna"? - co to znaczy "sakralna"? (dla niektórch świątynią do której chodzą co tydzień są Złote ...sy)
Chyba jednak Mokotce, bo odpowiedź Rubeusa była niejednoznaczna (no niby na Starych Powązkach nie ma żadnego domu pogrzebowego, bo to cmentarz katolicki, ale...)
Rubeus - rozgadnijmy to na spółkę - straszny ze mnie leniuch zagadkowy -ja piszę: Powązkowska 43/45 dom pogrzebowy- tam sie chyba odbywają świeckie pożegnania ale kto to zaprojektował, nie wiem i nie mam czasu szukac
1. Blog został stworzony w celu miłego spędzenia wolnego czasu - postarajmy się, by ten czas był rzeczywiście przyjemny.
2. Blog jest otwarty dla wszystkich chętnych, którzy chcą go współtworzyć. Proszę pisać na: fenomenwarszawy (małpa) gmail (kropka) com. Szczególnie mile widziane są osoby, które juz dały się poznać w internecie jako miłośnicy Warszawy i warszawskich zagadek.
2. Zagadki mogą być fotograficzne typu "gdzie to jest", ale też np. "skąd to zostało zrobione", "co tu się nie zgadza" itp itd, jak również mogą tez być niefotograficzne. Wszystko zależy od Waszej fantazji. Odpowiedni poziom trudności zagadek wyjdzie "w praniu".
3. Nie ma zasady "kto odgadł poprzednią, ten daje następną". Następną może dać kazdy, kto akurat ma dobry pomysł.
4. Nie ma zasady "dajemy następną dopiero, gdy poprzednia jest odgadnięta", jednak w granicach rozsądku. Nie musimy wrzucać 20 nowych zagadek, gdy 20 poprzednich nie jest jeszcze odgadniętych.
5. Wrzucając zagadkę nadajemy jej kolejny numer poprzedzony literą "X" (aby w spisie zagadek łatwiej było znaleźć te jeszcze nieodgadnięte). Odpowiedzi (lub domysły) wpisujemy w komentarzach do posta z zagadką.
6. Wszelkie podpowiedzi (fotopodpowiedzi) autor zagadki umieszcza w poście z zagadką poprzez jego edycję.
7. Po odgadnięciu zagadki, autor edytuje post zagadkowy kasując literę "X" z tytułu i wpisując na jego końcu "Odgadnięte przez ...", jednak bez wpisywania prawidłowej odpowiedzi - ona i tak jest we wpisach.
8. Proszę nie wrzucać zagadek zbyt "detalicznych", elementów powtarzalnych, ani miejsc, do których by się dostać, trzeba przejść przez jakies domofony, ochroniarzy itp. Zagadki generalnie powinny dotyczyć Warszawy, natomiast jeśli ktoś bardzo chce wrzucić zagadkę z najbliższych okolic Warszawy, to proszę bardzo, jednak jest proszony o zaznaczenie tego, że jest to zagadka podwarszawska. Proszony jest też o to, by zagadka ta była ciut łatwiejsza, bo tereny podwarszawskie znamy mniej.
9. Jak coś jeszcze mi przyjdzie do głowy, to dopiszę.
wygląda jak jeden z przykładów współczesnej bieda-architektuyry sakralnej...
OdpowiedzUsuńale nie wiem, gdzie to, co to.
Hmm, no nie wiem, co odpowiedzieć, bo:
OdpowiedzUsuń- co to znaczy "współczesna"?
- co to znaczy "sakralna"? (dla niektórch świątynią do której chodzą co tydzień są Złote ...sy)
po pierwsze, nie musisz nic odpowiadać :-)
OdpowiedzUsuńpo drugie, jednak miałem na myśli arch. sakralną-sakralną. ale to oczywiście niekonieczne w tym przypadku.
po trzecie, współczesna, to znaczy II poł. XX wieku, I poł. XXI wieku.
po czwarte - może to jest coś tak "znanego", jak np. dom pogrzebowy na Wólce Węglowej (zgaduję) - ni to sakralne, ni to współczesne ;-)
Er'ze - jesteś na dobrym tropie!
OdpowiedzUsuńZnaczy ta nowa spalarnia-krematorium na Wólce? Nie byłam, szczelam.
OdpowiedzUsuńNa dobrym tropie, a nie w dobrym miejscu :)
OdpowiedzUsuńswiątynia opatrzności ?
OdpowiedzUsuńNie. Trop z domem pogrzebowym na cmentarzu był naprawdę bardzo dobry.
OdpowiedzUsuńale to jest w Warszawie, nie w Antoninie?
OdpowiedzUsuńTo jest w Warszawie, nie w Antoninie.
OdpowiedzUsuńPowązki ?
OdpowiedzUsuńale raczej Wojskowe:)- to może faktycznie?!
OdpowiedzUsuńI komu mam zaliczyć odpowiedź? Ha?!
OdpowiedzUsuńChyba jednak Mokotce, bo odpowiedź Rubeusa była niejednoznaczna (no niby na Starych Powązkach nie ma żadnego domu pogrzebowego, bo to cmentarz katolicki, ale...)
Wiem! Nikomu z Was na razie nie zaliczam, bo i tak jest ona niepełna! :)
OdpowiedzUsuńRubeus - rozgadnijmy to na spółkę - straszny ze mnie leniuch zagadkowy -ja piszę:
OdpowiedzUsuńPowązkowska 43/45
dom pogrzebowy- tam sie chyba odbywają świeckie pożegnania
ale kto to zaprojektował, nie wiem i nie mam czasu szukac
Za stroną Cmentarium : Dom Przedpogrzebowy, proj. Zbigniew Gnass, Ryszard Sobolewski, Eligia Wakulicz, budowa l. 1966-1969
OdpowiedzUsuńPięknie!
OdpowiedzUsuń