Nie jest to zagadka kanoniczna, bo i nie każdy ma tam dostęp (ale taki Stasiek Paluch miał), więc nie numeruję. Czy wiecie moi drodzy, gdzie sfilmowano tę scenę?
Mandala (sans. मण्डल maṇḍala, koło, łuk; chiń. màntúluó 曼荼羅; kor. mandara 만다라; jap. mandara 曼荼羅; wiet. Mạn-đà-la) – motyw artystyczny występujący głównie w sztuce buddyzmu tantrycznego[1], gdzie jego tworzenie a następnie niszczenie jest uważane za rodzaj medytacji i ma duże znaczenie religijne.
Street art – dziedzina sztuki tworzona w miejscu publicznym, najczęściej "na ulicy" w formie bezprawnej ingerencji. Termin zawiera w sobie tradycyjne graffiti, lecz często jest użyty dla odróżnienia aktywności artystycznej w przestrzeni miejskiej od wandalizmu.
Tak się składa, że to akurat wiem :-). Starszy blog: http://nespooncity.blox.pl/html Nowszy blog: http://www.behance.net/nespoon I niezagadka - zagadka rozwiązana do końca.
1. Blog został stworzony w celu miłego spędzenia wolnego czasu - postarajmy się, by ten czas był rzeczywiście przyjemny.
2. Blog jest otwarty dla wszystkich chętnych, którzy chcą go współtworzyć. Proszę pisać na: fenomenwarszawy (małpa) gmail (kropka) com. Szczególnie mile widziane są osoby, które juz dały się poznać w internecie jako miłośnicy Warszawy i warszawskich zagadek.
2. Zagadki mogą być fotograficzne typu "gdzie to jest", ale też np. "skąd to zostało zrobione", "co tu się nie zgadza" itp itd, jak również mogą tez być niefotograficzne. Wszystko zależy od Waszej fantazji. Odpowiedni poziom trudności zagadek wyjdzie "w praniu".
3. Nie ma zasady "kto odgadł poprzednią, ten daje następną". Następną może dać kazdy, kto akurat ma dobry pomysł.
4. Nie ma zasady "dajemy następną dopiero, gdy poprzednia jest odgadnięta", jednak w granicach rozsądku. Nie musimy wrzucać 20 nowych zagadek, gdy 20 poprzednich nie jest jeszcze odgadniętych.
5. Wrzucając zagadkę nadajemy jej kolejny numer poprzedzony literą "X" (aby w spisie zagadek łatwiej było znaleźć te jeszcze nieodgadnięte). Odpowiedzi (lub domysły) wpisujemy w komentarzach do posta z zagadką.
6. Wszelkie podpowiedzi (fotopodpowiedzi) autor zagadki umieszcza w poście z zagadką poprzez jego edycję.
7. Po odgadnięciu zagadki, autor edytuje post zagadkowy kasując literę "X" z tytułu i wpisując na jego końcu "Odgadnięte przez ...", jednak bez wpisywania prawidłowej odpowiedzi - ona i tak jest we wpisach.
8. Proszę nie wrzucać zagadek zbyt "detalicznych", elementów powtarzalnych, ani miejsc, do których by się dostać, trzeba przejść przez jakies domofony, ochroniarzy itp. Zagadki generalnie powinny dotyczyć Warszawy, natomiast jeśli ktoś bardzo chce wrzucić zagadkę z najbliższych okolic Warszawy, to proszę bardzo, jednak jest proszony o zaznaczenie tego, że jest to zagadka podwarszawska. Proszony jest też o to, by zagadka ta była ciut łatwiejsza, bo tereny podwarszawskie znamy mniej.
9. Jak coś jeszcze mi przyjdzie do głowy, to dopiszę.
Jako, że ni była to zagadka, to nikt nie próbował zgadywać - i słusznie. A jest to...
OdpowiedzUsuńwerble...
więcej werbli...
Sala balowa pałacu prymasowskiego na Senatorskiej.
A czy ja mógłbym podłączyć się pod Niezagadkę i spytać, czy ktoś wie, co określa taki ozdobny element, jaki widać w środku tego graffiti?:
OdpowiedzUsuńhttp://img18.imageshack.us/img18/8615/dscf8003u.jpg
Spotykam się z tym już drugi raz w Warszawie i zaczynam podejrzewać, że to ma jakieś znaczenie.
Przy okazji, jakby kto powiedział gdzie zrobiłem to zdjęcie, to nam się z Niezagadki Zagadka zrobi :D
Oczywiście, jeśli imiennik pozwoli ............ :)
Nie pozwoli :) bo odpowie już tu i teraz: To jest mandala, w bramie na ul. Złotejróg Żelaznej.
OdpowiedzUsuńTen komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńMiejsce OK. A oprócz tego, ma to jakieś znaczenie?
OdpowiedzUsuńNa starej bramie koło Domu Artystów, na Mokotowskiej, też taka wisi.
Mandala (sans. मण्डल maṇḍala, koło, łuk; chiń. màntúluó 曼荼羅; kor. mandara 만다라; jap. mandara 曼荼羅; wiet. Mạn-đà-la) – motyw artystyczny występujący głównie w sztuce buddyzmu tantrycznego[1], gdzie jego tworzenie a następnie niszczenie jest uważane za rodzaj medytacji i ma duże znaczenie religijne.
OdpowiedzUsuńStreet art – dziedzina sztuki tworzona w miejscu publicznym, najczęściej "na ulicy" w formie bezprawnej ingerencji. Termin zawiera w sobie tradycyjne graffiti, lecz często jest użyty dla odróżnienia aktywności artystycznej w przestrzeni miejskiej od wandalizmu.
Ale ja nie o graffiti, tylko o tego metalowego dinksa w środku pytam :D
OdpowiedzUsuńHm ... teraz patrzę, że na Domu Artystów jest inny
http://img94.imageshack.us/img94/6310/dscf7471w.jpg
Ale dalej idea tych dinksów mnie ciekawi.
Skąd to się bierze?
A, to trzeba było tak od razu :)
OdpowiedzUsuńNie wiem.
O "dinksie" na DAP (i innych):
Usuńhttp://nespooncity.blox.pl/html/1310721,262146,169.html?4
Prawie razem :-).
UsuńTak się składa, że to akurat wiem :-).
OdpowiedzUsuńStarszy blog: http://nespooncity.blox.pl/html
Nowszy blog: http://www.behance.net/nespoon
I niezagadka - zagadka rozwiązana do końca.
Ten komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńDziękuje :D
OdpowiedzUsuńZ niezagadki zrobiła się prawdziwa historia :)
Pozdrawiam
Fajne. Podoba mi się to :)
OdpowiedzUsuńAle o co chodzi, bo ja dalej nie wiem?
OdpowiedzUsuńSztuka nowoczesna - nie musisz jej rozumieć, masz ją podziwiać ;)
OdpowiedzUsuńte "koronki" są całkiem fajne. a ze dwie conajmniej były tu przedmiotem zagadki.
OdpowiedzUsuńnatomiast w tej sali z zagadki kiedyś byłem przy okazji czyjegoś ślubu. ale to było tak dawno, że nie poznał/skojarzył/bym.
To tam mieścił się USC, czy może tam odbywało się wesele?
OdpowiedzUsuńtaaaak..USC w latach 80 dla Ochoty ..też byłem
OdpowiedzUsuńnie wiem, czy akurat mieścił się USC, ale tam odbył się akt zawarcia. było to, jeśli nie w czasach, gdy "Miś" był kręcony, to wkrótce potem.
OdpowiedzUsuńErr..zawarcia..czy zwarcia?? ;-)
OdpowiedzUsuńa Ty byłeś tam świadkiem jakiego?
OdpowiedzUsuń