środa, 13 listopada 2013

2725. - Szare miraże, ceglane wachlarze.

Gdzie to?

Czy to już Art Déco?

H_Piotr.

Podpowiedź I (16 XI, 18:45) Schody w pły... pionie:

Marek Suchecki może tymi schodami wejść lub zejść - zależnie, czy obecnie znajduje się u ich szczytu, czy dołu.

9 komentarzy:

 1. Patrzę i patrzę i oprócz wieloryba na tle zachodzącego słońca przychodzi mi na myśl jedynie stare, wyłożone cegłami, lekko zakręcające zejście z odnowionej kostką uliczki. Ale gdzie to (ewentualne zejście) jest i dokąd prowadzi...??

  OdpowiedzUsuń
 2. Schodki mają naturalną skłonność do występowania tam, gdzie jest różnica poziomów. Zatem pasmo Skarpy Wiślanej było by dobrym miejscem poszukiwań? Tym bardziej, że grunt - jak widać - jest ruchliwy: wybrzuszona jest kostka betonowa na górnym poziomie i naprawiane pęknięcia samych stopni.

  W górym poziomie jest coś, co może być lampą do efektów "światło bez dźwięku". A może nawet i bez światła - bo zardzewiałe jakieś to...

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety nie jestem w stanie sprawdzić naocznie tego terenu, jedyne podejrzane miejsce znalazłam za UW. Gógiel tak daleko (chyba) nie sięga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Idąc tropem schodów, (choć ja tam widzę raczej zejście) powiedziałabym, że ten kawałek rdzewiejącego metalu to coś a'la barierka, a ten fragment czegoś w lewym dolnym rogu to może być słupek.

  OdpowiedzUsuń
 5. Rdzewiejąca barierka - jak sądzę - zdecydowanie tak. Wydaje się, że ona jest bardzo niska, max 50 cm z podmurówką i raczej zabezpiecza auta (nie ludzi) przed stoczeniem się w... no właśnie: tu różnica poziomów też (w zakresie , który widać) nie jest duza...

  Nie podzialam pomysłu z słupkiem.. Ogólnie: zdjęcie należy obrócić o 90 w prawo żeby zobaczyć to w sposób naturalny i zapewne taki, jak zostało zrobione.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wdrapywałem się na słup sygnalizacji ulicznej :-) Owszem, to są schodki, owszem w okolicy (ha!) skarpy wiślanej. Jak rozumiem, pod hasłem "przy UW" masz Kredko na myśli ul. Oboźną - nie, nie tam.

   Usuń
 6. Bravo Kredka! Słupek jest Twój.
  Poza tym: Puławska przy Dolnej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ? Przecież to nie słupek tylko wieko dojścia do jakiś kabli.
   Gratuluję zlokalizowania wieloryba! ;)

   Usuń