piątek, 24 sierpnia 2012

2507. - Zygmunt Stary jest już bardzo stary i powoli zbliża się do wieku emerytalnego, bo został koronowany w katedrze wawelskiej już tysiąc lat temu.

A dresik?
H_Piotr.

Alojzy rozpoznaje swoje rewiry z dzieciństwa i dostaje kompozycją o wieczorze.

5 komentarzy:

 1. Moje rewiry! Barwna 8, dom wybudowany dla pracowników wyścigów. Za mojego dzieciństwa (lata 90.) zwany czerwoniakiem ze względu na brak tynku i wyróżniającą się wśród szarości bloków ostro czerwoną cegłę. Obecnie zwany czerwoniakiem z przyzwyczajenia. Jedna z niewielu pozostałości po tym, co było na Ursynowie zanim przyszło tu miasto.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, oczywiście to tam!

  Więc kamienica* jest pozostałością po wsi, która tu była zanim przyszło miasto, które składa się z bloków? Ciekawa teoria ;-)

  * - bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że to jest wolnostojąca kamienica, zgodnie z definicją, że "kamienicą jest budynek, który wygląda jak kamienica"

  Kiedy go otynkowali? Bo ja go pamiętam już tylko jako otynkowany.

  OdpowiedzUsuń
 3. Noooo, to nie teoria, to fakt :) Jak toto postawili, to miasta tu nie było nawet administracyjnie. A teraz − bloki nie bloki, ale zurbanizowaniu okolicy ciężko zaprzeczyć.

  Ja jestem rocznik dziewięć zero i pamiętam go całkiem wyraźnie jak był ceglany jeszcze, ale na pewno byłem jeszcze w podstawówce kiedy mu dali ubranko. Stawiałbym na przełom wieków.

  Btw: http://www.ursynow.org.pl/?q=czerwoniak

  OdpowiedzUsuń
 4. No, fakt, ale brzmi ciekawie :)

  Hmm, to musiałem na nią wtedy nie zwrócić uwagi, bo bywałem tam i przed 2000 rokiem (w poprzednim stuleciu - jak to brzmi).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ba, w poprzednim tysiącleciu tośmy wszyscy na świat przyszli!

   Usuń