Niestety, ktoś musiałby tego w miarę regularnie doglądać. Ale jest chyba do Bloggera jakieś proste narzędzie do dodawania linków w sidebarze.
Zastanawiałem się też, czy nie fajnie by było, gdyby pod rozwiązaną zagadką podawać nie tylko zwycięzcę, ale i odpowiedź. Ale to uniemożliwi innym sprawdzanie własnej spostrzegawczości już po tym, jak ktoś odgadnie.
Co do bocznego paska z nieodgadniętymi - dobry pomysł. Jeszcze lepszy, gdyby to się samo robiło automatycznie :-) Choć mogę i ręcznie wpisywać te, które zalegają dłużej.
Co do odpowiedzi w poście - uważam, że lepiej, gdy odpowiedź jest tylko w komentarzach, bo właśnie można sobie odgadywać zagadkę, gdy ona już jest odgadnięta i sprawdzać swoją wiedzę.
1. Blog został stworzony w celu miłego spędzenia wolnego czasu - postarajmy się, by ten czas był rzeczywiście przyjemny.
2. Blog jest otwarty dla wszystkich chętnych, którzy chcą go współtworzyć. Proszę pisać na: fenomenwarszawy (małpa) gmail (kropka) com. Szczególnie mile widziane są osoby, które juz dały się poznać w internecie jako miłośnicy Warszawy i warszawskich zagadek.
2. Zagadki mogą być fotograficzne typu "gdzie to jest", ale też np. "skąd to zostało zrobione", "co tu się nie zgadza" itp itd, jak również mogą tez być niefotograficzne. Wszystko zależy od Waszej fantazji. Odpowiedni poziom trudności zagadek wyjdzie "w praniu".
3. Nie ma zasady "kto odgadł poprzednią, ten daje następną". Następną może dać kazdy, kto akurat ma dobry pomysł.
4. Nie ma zasady "dajemy następną dopiero, gdy poprzednia jest odgadnięta", jednak w granicach rozsądku. Nie musimy wrzucać 20 nowych zagadek, gdy 20 poprzednich nie jest jeszcze odgadniętych.
5. Wrzucając zagadkę nadajemy jej kolejny numer poprzedzony literą "X" (aby w spisie zagadek łatwiej było znaleźć te jeszcze nieodgadnięte). Odpowiedzi (lub domysły) wpisujemy w komentarzach do posta z zagadką.
6. Wszelkie podpowiedzi (fotopodpowiedzi) autor zagadki umieszcza w poście z zagadką poprzez jego edycję.
7. Po odgadnięciu zagadki, autor edytuje post zagadkowy kasując literę "X" z tytułu i wpisując na jego końcu "Odgadnięte przez ...", jednak bez wpisywania prawidłowej odpowiedzi - ona i tak jest we wpisach.
8. Proszę nie wrzucać zagadek zbyt "detalicznych", elementów powtarzalnych, ani miejsc, do których by się dostać, trzeba przejść przez jakies domofony, ochroniarzy itp. Zagadki generalnie powinny dotyczyć Warszawy, natomiast jeśli ktoś bardzo chce wrzucić zagadkę z najbliższych okolic Warszawy, to proszę bardzo, jednak jest proszony o zaznaczenie tego, że jest to zagadka podwarszawska. Proszony jest też o to, by zagadka ta była ciut łatwiejsza, bo tereny podwarszawskie znamy mniej.
9. Jak coś jeszcze mi przyjdzie do głowy, to dopiszę.
Puławska przy skoczni?
OdpowiedzUsuńDokładniej Bukowińska, ale widok od Puławskiej. Oczywiście, przy skoczni. Brawo!
OdpowiedzUsuńPrzydałoby się zrobić na prawej szpalcie widget z linkami do nierozwiązanych zagadek. Da się to ręcznie obrobić, jeśli ktoś ma czas.
OdpowiedzUsuńA, i sugeruję wydłużyć kolejkę na głównej stronie do co najmniej 10 wpisów przy tej prędkości ;)
Nie pod tym wpisem miał iść ten komentarz oczywiście.
OdpowiedzUsuńAle z tymi nierozgadniętymi zagadkami to świetny pomysł.
OdpowiedzUsuńNiestety, ktoś musiałby tego w miarę regularnie doglądać. Ale jest chyba do Bloggera jakieś proste narzędzie do dodawania linków w sidebarze.
OdpowiedzUsuńZastanawiałem się też, czy nie fajnie by było, gdyby pod rozwiązaną zagadką podawać nie tylko zwycięzcę, ale i odpowiedź. Ale to uniemożliwi innym sprawdzanie własnej spostrzegawczości już po tym, jak ktoś odgadnie.
Co do bocznego paska z nieodgadniętymi - dobry pomysł. Jeszcze lepszy, gdyby to się samo robiło automatycznie :-) Choć mogę i ręcznie wpisywać te, które zalegają dłużej.
OdpowiedzUsuńCo do odpowiedzi w poście - uważam, że lepiej, gdy odpowiedź jest tylko w komentarzach, bo właśnie można sobie odgadywać zagadkę, gdy ona już jest odgadnięta i sprawdzać swoją wiedzę.
Ruderka, jak ruderka. Moim zdaniem całkiem niezły dom. Mieszkają w nim ludzie, okna powymieniane...
OdpowiedzUsuń