Rzecz wydaje się w miarę nowa; próżno więc szukać w zakamarkach pamięci miejsc kiedyś widzianych... "Flagotrzymacz" sugeruje jakąś użyteczność publiczną, wręcz urzędową. Raczej instytucję kultury niż Komornika rejonowego. Fasada - zrazu płaska - zdaje się załamywać pod niewielkim kątem (?). Podcienia dają nieuniknione skojarzenie z Starym (Nowym) Miastem - ale nic więcej. :(
Chciałbym tylko zauważyć, że element "mataloplastyczny" jest prawdopodobnie niewielki. Zakładam, że widoczne rury mają max. 3/4 cala; całość więc nie może być imponujących rozmiarów i w pełni zasługuje na miano detalu.
1. Blog został stworzony w celu miłego spędzenia wolnego czasu - postarajmy się, by ten czas był rzeczywiście przyjemny.
2. Blog jest otwarty dla wszystkich chętnych, którzy chcą go współtworzyć. Proszę pisać na: fenomenwarszawy (małpa) gmail (kropka) com. Szczególnie mile widziane są osoby, które juz dały się poznać w internecie jako miłośnicy Warszawy i warszawskich zagadek.
2. Zagadki mogą być fotograficzne typu "gdzie to jest", ale też np. "skąd to zostało zrobione", "co tu się nie zgadza" itp itd, jak również mogą tez być niefotograficzne. Wszystko zależy od Waszej fantazji. Odpowiedni poziom trudności zagadek wyjdzie "w praniu".
3. Nie ma zasady "kto odgadł poprzednią, ten daje następną". Następną może dać kazdy, kto akurat ma dobry pomysł.
4. Nie ma zasady "dajemy następną dopiero, gdy poprzednia jest odgadnięta", jednak w granicach rozsądku. Nie musimy wrzucać 20 nowych zagadek, gdy 20 poprzednich nie jest jeszcze odgadniętych.
5. Wrzucając zagadkę nadajemy jej kolejny numer poprzedzony literą "X" (aby w spisie zagadek łatwiej było znaleźć te jeszcze nieodgadnięte). Odpowiedzi (lub domysły) wpisujemy w komentarzach do posta z zagadką.
6. Wszelkie podpowiedzi (fotopodpowiedzi) autor zagadki umieszcza w poście z zagadką poprzez jego edycję.
7. Po odgadnięciu zagadki, autor edytuje post zagadkowy kasując literę "X" z tytułu i wpisując na jego końcu "Odgadnięte przez ...", jednak bez wpisywania prawidłowej odpowiedzi - ona i tak jest we wpisach.
8. Proszę nie wrzucać zagadek zbyt "detalicznych", elementów powtarzalnych, ani miejsc, do których by się dostać, trzeba przejść przez jakies domofony, ochroniarzy itp. Zagadki generalnie powinny dotyczyć Warszawy, natomiast jeśli ktoś bardzo chce wrzucić zagadkę z najbliższych okolic Warszawy, to proszę bardzo, jednak jest proszony o zaznaczenie tego, że jest to zagadka podwarszawska. Proszony jest też o to, by zagadka ta była ciut łatwiejsza, bo tereny podwarszawskie znamy mniej.
9. Jak coś jeszcze mi przyjdzie do głowy, to dopiszę.
niezłe. "z daleka" myślałem, że to jakieś spejsowe budowle :-)
OdpowiedzUsuńTo jest bardzo proste do zgadnięcia (podpowiedź wszystko wyjaśni), dlatego na początek musiało być nieco, ekhm, inaczej.
UsuńRzecz wydaje się w miarę nowa; próżno więc szukać w zakamarkach pamięci miejsc kiedyś widzianych... "Flagotrzymacz" sugeruje jakąś użyteczność publiczną, wręcz urzędową. Raczej instytucję kultury niż Komornika rejonowego. Fasada - zrazu płaska - zdaje się załamywać pod niewielkim kątem (?). Podcienia dają nieuniknione skojarzenie z Starym (Nowym) Miastem - ale nic więcej. :(
OdpowiedzUsuńWklęśnięta kamienica z metaloplastyką na przedzie i sgraffitem w bramie?
OdpowiedzUsuńJa nie znaju.
... ale kojarzy mi się albo z placykiem Kanonie albo z Podwalem.
Usuńkamienica na MDM-ie, w której w czasie studiów podyplomowych w Warszawie mieszkał Kopernik?
OdpowiedzUsuńTen komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńgdzieś mi się to obiło o oczy.
OdpowiedzUsuńczy nie na jakiejś Piwnej??
Chciałbym tylko zauważyć, że element "mataloplastyczny" jest prawdopodobnie niewielki. Zakładam, że widoczne rury mają max. 3/4 cala; całość więc nie może być imponujących rozmiarów i w pełni zasługuje na miano detalu.
OdpowiedzUsuńByłem blisko z tą Kanonią. To ZPAV na Dziekaniej.
OdpowiedzUsuńZPAF, bo Fotografików, a nie Votografików ;-)
UsuńTo chyba jednak bardziej Kanonia niż Dziekania, a formalnie - plac Zamkowy.
UsuńOj, oczywiście, przecież Dziekania to ta wzdłuż Katedry.
Usuń